Bilet Satış Sistem

 

Bilet Satış Sistemi

Barkodlu Bilet veya Elektronik Bilet Satış ve Raporlama Sistemi

 
 

BİLET ÇEŞİTLERİ

Çözüm Sql Bilet Satış Sistemi Otomasyonu Yazılımı İle Kontrol Edilen Bilet Satış Sistemi Otomasyonumuz; Elektronik Kart ve Barkodlu Bilet İle Çalışabilmektedir

 

 
qrcode barkodlu bilet sistemi

Barkodlu Bilet

Bilet Satış Sistemimiz; Karton bilet ve termal fişe bilet bilgilerini yazabilmektetir. Bu tür biletler tek sefer kullanılmakta ve kullanıldıktan sonra devre dışı kalmaktadır. Müşteri bileti kullandıktan sonra iade etmesine gerek yoktur.

rfid etiket fiyatları

Elektronik Kart-Bilet

Elektronik Biletler, Mifare veya Proximity Olarak Kullanılabilmektedir. Genel Olarak Bu Biletler Satış Esnasında Bloke Ücretle Müşterilere verilir. Müşteriler geçiş işlemlerini tamamladıktan sonra elektronik bileti teslim eder ve bloke ücreti iade alırlar.

 
 
TURNİKE ENTEGRASYONU

BİLET SATIŞ SİSTEMİ OTOMASYONUNDA KULLANILABİLEN TURNİKELER

Bilet Satış Sistemi Otomasyonu, Müşterinin Bileti Aldıktan Sonra Geçişi Sınırlamak İçin Turnikeler Kullanılmaktadır

 
hızlı geçiş turnikesi, hidden gate, camlı turnike

Hızlı Geçiş Turnikesi

Hızlı Geçiş Turnikesi Görselliğin ve Prestijin Ön Planda Olduğu Alanlarda Kullanılabilir.

paslanmaz turnike, paslanmaz geçiş turnikesi, yerli üretim turnike, paslanmaz personel turnikesi

Bel Tipi Turnike

Bel Tipi Turnikeler Dayanıklı ve Uygun Maliyetli Olduğu İçin Tercih Edilebilir.

boy turnike, stat turnikesi, site giriş turnikesi, paslanmaz boy turnike

Boy Turnike

Boy Turnikeler Yüksek Güvenlik İçin Kullanılmaktadır

 
 
yazıcılar

BİLET SATIŞ SİSTEMİNDE KULLANILABİLEN YAZICILAR

Bilet Satış Sistemi, Müşterinin Bileti Aldıktan Sonra Yazdırılan Bilet ve Satış Fişleri İçin Yazıcıları Kullanır

 

Kesicili Karton Bilet Yazıcı

Direk Termal – Termal Transfer Baskı 300 DPI Baskı Çözünürlüğü Max. 104 mm Baskı Genişliği Max. 1270 mm Baskı Uzunluğu Max. 102 mm – Saniye Baskı Hızı Karton Bilet Basabilir

Fiş Yazıcı

USB+ETH+SERI 300mm/sn Fiş yazıcı Baskı Yoğunluğu 576 nokta/satır veya 512 nokta/satır Kağıt Genişliği 79.5±0.5mm Baskı Tipi Direkt Termal Baskı Baskı Genişliği 76mm

Kesicisiz Bilet Yazıcı

Baskı Metodu: Direk Termal / Termal Transfer Baskı hızı 127mm Baskı genişliği: 104mm Baskı uzunluğu: 90” Çözünürlük: 2 203 dpi Ribon Kapasite: 110 mm

BİLET SATIŞ SİSTEMİNDE KULLANILAN OKUYUCULAR

 
barkodlu Bilet okuma cihazı

BARKODLU BİLET OKUYUCU

Linear ve qrkod okuyabilir. RS232  Bağlantılı. Darbeye Dayanıklı Güçlendirilmiş Yapı IP52 Sertifikalı

termalbox donanımsal özellikler

BARKOD OKUYUCU KONTROL KARTI

Barkod okuyucuya seri porttan bağlanır gelen datayı TCP/Ip üzerinden server a gönderir ve gelen cevaba göre roleyi çalıştırır

turnike kart okuma cihazı

ELEKTRONİK KART OKUYUCU

Proximity veya Mifare elektronik kartları okuyabilmektedir. Zkteco markalı ürün Online veya Offline olarak çalışabilmektedir

 
 
KULLANIM ALANLARI

BİLET SATIŞ SİSTEMİNİN KULLANIM ALANLARI

 

MACERA PARKLARI

Macera parkları, parkları kullanacak kişilerin parklara girişlerinin yetkilendirilmesi için Bilet Satış Sistemleri kullanmaktadırlar.

HAYVANAT BAHÇELERİ

Hayvanat bahçeleri, ziyaretçilerin alanlara girişlerinin yetkilendirilmesi için Bilet Satış Sistemleri kullanmaktadırlar.

MÜZELER

Müzeler, ziyaretçilerin alanlara girişlerinin yetkilendirilmesi için Bilet Satış Sistemleri kullanmaktadırlar.

 
 

STADYUMLAR

Stadyumlar, spor musabakalarını izlemek isteyen kişilerin stadyume girişlerinin yetkilendirilmesi için Stadyum Bilet Satış Sistemleri kullanmaktadırlar.

TİYATROLAR

Tiyatrolar, ziyaretçilerin tiyatroya girişlerinin yetkilendirilmesi için Tiyatrı Bilet Satış Sistemleri kullanmaktadırlar.

MESİRE ALANLARI

Mesire alanları, ziyaretçilerin alanlara girişlerinin yetkilendirilmesi için Bilet Satış Sistemleri kullanmaktadırlar.

 

Barkodlu Bilet Satış Sistemi Yazılımı

Blok ekle

ÇözümSQL Barkodlu Bilet Satış Sistemi Yazılımımız: Tamamen firmamız tarafından tasarlanan ve geliştirilen yazılım MS SQL Server veritabanı ile çalışmaktadır. Windows 7 ve üzerindeki işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Farklı bilet ve ürün tanımlamaları yapılabilen sistemimiz dokunmatik ekranlı satış bilgisayarları ve standart bilgisayarlar ile çalışabilmektedir.

Çok kullanıcı desteği ile her kullanıcı için tüm yetkiler ayrıntılı olarak verilebilmekte ve kullanıcıların tüm yaptığı işlemler loglanmaktadır.

Stok Kartlarıyla İlgili Bilgiler

Sisteme sınırsız stok kartı tanımlanabilmektedir. Stok kartları içi: Stok grup, Stok tip, Marka, Birim ve Kdv oranı seçilebilmektedir.

Stok sayımı kontrolü ve stok miktar uyarıları girilebilmektedir. Sistem minimum ve maximum stok adediden göre raporlama yapılabilmektedir.

Stok kartları için alım faturası girişi ve seri no takibi yapılabilmektedir.

Farklı dövizlerle çalışabilmektedir. Otomatik olarak TCMB efektif satış kurunu alarak sisteme kaydetmektedir. Manuel olarak döviz kuru girişi yapılabilmektedir.

Her stok kartı için farklı firma gruplarına fiyat tanımlaması yapılabilmektedir. Stok kartı alış fiyatları girilebilmektedir. Farklı firma gruplarına farklı satış fiyatları girerek müşteri gruplarınıza özel indirimler tanımlayabilirsiniz.

Firma Tanımlama İle İlgili Bilgiler

Sınırsız firma tanımlaması yaparak müşteri bilgilerinizi kaydedebilir ve raporlayabilirsiniz.

Her satış veya ürün alışında stok miktarı otomatik olarak güncellenir ve anlık olarak stok durumunu takip edebilirsiniz.

Tamamen dinamik olarak oluşturulabilen ve tanımlanabilen raporlar ile dinamik raporlar oluşturabilirsiniz. Rapor filtrelemelerinde en temel veri olarak başlangıç ve bitiş tarihi girilmektedir. Bu sayede sistemden saat, gün, hafta, ay, yıl bazında raporlar alabilirsiniz.

Para Birimleri

Yerel para birimi olarak TL tanımlıdır. Tüm satışlar döviz ve TL olarak raporlanabilmektedir. Personel veya satış noktası bazlı raporlar alınabilmektedir. Yöneticiler için gerekli olan tüm raporlamalar yapılabilmektedir. Grafik raporlamalar ile dikkat çekici raporlar alınabilmektedir.

Satış Gişeleri ve Satış Noktaları

Sınırsız satış ve raporlama noktası her bilgisayar için lisanslamalar yapılarak kullanılabilmektedir. Her proje için kendi noktasında bilgi saktayabilir veya tüm proje bilgileri merkezde bulunan sunucuda saklanabilir. Merkezi sistem kurulumlarında şubeler tanımlanabilmekte ve merkez noktada tüm şubelerin raporları bir arada veya ayrı ayrı alınabilmektedir.

Sistem her satış sonrasında satış adedinde fiş yazdırabilir veya tek bir bilet yazdırarak satış adedince biletin geçiş yapabilmesini sağlar. Her bilet geçiş hakkı bitene kadar aynı gün kullanılabilir, geçiş hakkı bittiğinde otomatik olarak iptal edilir ve tekrar kullanılamaz.

Satış Sonrası Verilen Fişler

Bilet satış sonrasında müşteriye satış bilgi fişi verilebilmektedir. Satış bilgi fişinde satılan bilet bilgileri , adetleri ve ücretleri vardır. Toplam tutar fişin alt kısmında yazmaktadır. Sistemin tüm fişleri ve raporları özelleştirilebildiği gibi satış fişide özelleştirilebilmektedir.

Sistem bilet yazdırmak için özel karton bilet yazıcılarıyla çalışabilmektedir. Daha uygun fiyatlı olan fiş yazıcılar kullanılarak termal fiş yazdırılabilir.

Barkod Okuyucu Bağlantısı

Sistem barkod okuyucularla Barkod Okuyucu Kontrol Kartı üzerinden TCP/IP protokolü kullanarak web servis ile yönetilmektedir. Sistemin barkod okutulduktan sonra datayı işleme ve turnikeye tetik verme süresi iki saniyeden daha kısa bir sürede gerçekleşir.

Data Import Export

Sistem dış ortamdan Excell ile data alabilir. Dış ortama raporları ve listeleri: Excell, Pdf, Word, Txt ve Html dosyaları olarak aktarabilmektedir.

Sistem Sms modülü sayesinde sistemde telefon bilgileri olan müşteriye aldığı bilet bilgilerini Sms olarak gönderebilmektedir.

Yazarkasa Pos Cihazları İle Entegrasyon

Sistem yazarkasa pos cihazı entegrasyonu sayesinde her satış sonrasında yazarkasadan mali fiş yazdırabilir. Aynı zamanda yazarkasakan Kredi kartı tahsilatı yapabilir. Kredi kartlarına taksit yapabilir. Yemek kartları (sodexo, ticket, multinet vb.) üzerinden ödeme tahsil edebilir.

Sistem tahsilat türüne göre rapor verebilir. Satış ve bilet iptali yapılabilir ve raporlanabilir. İptal işlemlerine kullanıcı bazlı yetki verme özelliği vardır.

ÇözümSQL Diğer Modülleri

ÇözümSQL yazılımı içinde bulunan diğer modülleri satın alarak; Access, Pdks, Öğrenci Takip, Yemekhane kontrol gibi birçok özelliği aktif edebilirsiniz. Bu modüller tek sistem içerisinde çalıştığı için her sisteme ayrı ayrı kayıtlar açmaya gerek kalmaz. Bu özellik çok kısa sürede birçok işlemi yapmanızı sağlar.

Entegrasyonlar

Yazılım firmamız tarafından geliştirildiği için özel isteklerin geliştirilmesi mümkündür. Erp yazılımları ve farklı servis, veritabanı, muhasebe programları entegrasyonları yapılabilmektedir (örn: eta, logo, axapta, sap, oracle vb.).

Kullanıcı Tanımlamaları

Yazılımda tanımlanan kullanıcılara işlem yetkisi verilebildiği gibi aynı zamanda kullanıcıların datalarını görebileceği şubeler ve firmalar seçilebilmektedir. Bu özellikle sisteme tanımlı kullanıcıların yetkisi olmadığı şubelerin ve firmaların verilerini görmesini engeller.

Kullanıcı tanımlama işlemleri sadece yetkili kullanıcı tarafından yapılabilmektedir. Kullanıcı şifrelerini sadece yetkili kullanıcı değiştirebilir.

Kullanıcı yetkilerinde yapılan değişiklik anında sistemde uygulanır kullanıcının o anda yetkisi olmayan işlemi yapması engellenir.

Barkod İşlemleri

Sisteme tanımlanan stok kartlarına barkod bilgisi girilebilmektedir. Bu sayede ürünleri satış ekranında manuel seçme, ismini yazarak arama veya barkod okutularak yapılabilir.

Bakiye Yükleme

Sistem müşteri tanımlaması yapılarak bakiye yüklemesi yapılması özelliğine sahiptir. Müşterilere bakiye tanımlayıp sadece o bakiyeden satın alma yapabilmesi sağlanır. Eğer müşterinin limiti dolduğunda ürün alabilmesi istenirse eksi bakiyeye düşebilir olarak işaretlenmesi gerekir.

Ürün Bazlı Satış Kısıtlama

Sistem müşteri ürün satınalma yetkilendirmesine sahiptir. Müşterinin hangi ürünleri satın alma yetkisi olması seçilebilmektedir. Örneğin bir macera parkına kayıtlı bir öğrenci müşterinin yüksek tırmanma bileti alması engellenmek istenirse bu özellik kullanılabilir. Bu özellik aynı zamanda kantin, market veya restauranttan ürün bazlı yetkilendirme yapması sağlanabilir (şeker yememesi gereken bir müşterinin çikolata ürünlerini almasının engellenmesi gibi).

Veritabanı Yedekleme

Sistem otomatik veritabanı yedekleme özelliği ile belirtilen klasöre belirtilen zamanlarda otomatik olarak veritabanı yedeği alabilmektedir.

 

BİLET SATIŞ SİSTEMİ YAZILIM GÖRSELLERİ